Kosmetyki mineralne do makijażu. Czym różnią się od tradycyjnych kosmetyków?

Sposób na gładką skórę

Makijaż mineralny wykonuje się kosmetykami mineralnymi takimi jak pudry, podkłady, cienie. Te kolorowe kosmetyki mają wiele zalet, ponieważ są lekki, trwałe i na skórze prezentują się naturalne. Dodatkowo nie będą powodować podrażnień nawet na bardzo delikatnej i wrażliwej cerze.

Co powinnaś wiedzieć o makijażu mineralnym?

Kosmetyki mineralne są takimi, które dla skóry będą bardzo delikatne. Zostały stworzone, by dało się je nakładać po peelingu laserowym czy zabiegach mikrodermabrazji oraz po botoksie. Delikatna formuła daje możliwość wykonywania makijażu również po poważniejszych operacjach plastycznych i zabiegach dermatologicznych na twarzy. Makijaż mineralny sprawdza się, gdy chodzi o cerę trądzikową oraz alergiczną, można go wykonywać także po naświetlaniach radiologicznych.

Na czym polega fenomen tych kosmetyków?

To takie kosmetyki, które są całkowicie naturalne. Składają się ze zminimalizowanej ilości składników, dlatego będą w pełni naturalne, łagodne, nie podrażniają, są hipoalergiczne i dostosowane do cery problematycznej, trudnej, takiej, która będzie potrzebować delikatnego makijażu.

Kosmetyki mineralne - dlaczego powstały?

Korektory dla kobiet

Kosmetyki mineralne - natura w czystej postaci

W takich kosmetykach nie ma chemicznych składników takich jak środki konserwujące, olejki, woski czy substancje zapachowe. Są to bowiem produkty, które są całkowicie naturalne i w tym właśnie tkwi ich siła. Składają się z minerałów i to takich, które są krystalicznie czyste. Najczęściej to takie składniki jak tlenek cynku, dwutlenek tytanu, mika, pigmenty pochodzenia naturalnego takie jak tlenki żelaza, chromu, manganu czy ultramaryny.

Biel cynkowa i tytanowa będą decydować o natężeniu koloru, im więcej tego będzie tym jaśniejszy będzie odcień pudru. Dodatkowo dwutlenek tytanu odpowiedzialny będzie za właściwości kryjące kosmetyków a tlenek cynku ma działanie antybakteryjne, reguluje wydzielanie sebum. Te dwa związki w różnych proporcjach stanowią bazę podkładów, znajdują się w cieniach do powiek, korektorach oraz różach do policzków. Z kolei dodatek miki sprawić może, że skóra będzie miała połysk.