Dlaczego warto korzystać z kosmetyków mineralnych?

stosowanie kosmetyków mineralnych Kosmetyki mineralne od pewnego czasu robią prawdziwą furorę na rynku amerykańskim, a obecnie powoli pojawiają się również i w Polsce. Warto zatem zainteresować się nimi nieco bliżej aby dowiedzieć się, dlaczego są one tak dobrze i jakie na jakie korzyści może liczyć ktoś, kto tylko się na nie zdecyduje. Kosmetyki takie powstały w USA; sam pomysł ich stworzenia pojawił się już w latach 70 ubiegłego wieku, ale dopiero w ostatnich latach weszły one do masowej produkcji. Co ciekawe, początkowym założeniem ich twórców była pomoc dla kobiet po najróżniejszych zabiegach dermatologicznych, które ze względu na wrażliwość swojej skóry nie mogły korzystać ze standardowych kosmetyków, pełnych najróżniejszych substancji chemicznych. Kiedy okazało się, że doskonale mogą się one sprawdzać również i w codziennym użytkowaniu szybko zdobyły ogromną wręcz popularność; znacznie przyczyniła się do tego spora reklama ze strony gwiazd takich jak Paris Hilton czy Madonna.

Naturalny skład

skład kosmetyków mineralnychDo najważniejszych zalet kosmetyków mineralnych należy oczywiście fakt, że są one produkowane wyłącznie na bazie naturalnych składników. Minerały używane do ich przygotowywania są najpierw dokładnie sterylizowane, a następnie ścierane na niewielki proszek. Decydując się na takie kosmetyki możemy mieć pewność co do tego, że nie zawierają one żadnych konserwantów ani sztucznych barwników, które nierzadko mogą mieć bardzo zły wpływ na stan zdrowia naszej skóry. Istnieje kilka najważniejszych minerałów z którymi spotkamy się praktycznie we wszystkich kosmetykach tego typu – każdy z nich posiada swoje własne zadanie. Do tego grona należą przede wszystkim dwutlenek tytanu (działający jako naturalny filtr przeciwsłoneczny), tlenek żelaza (odpowiedzialny za naturalny kolor naszej skóry), tlenek cynku (ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne), mika (rozprasza światło i rozjaśnia naszą cerę), karmin (naturalny barwnik do skóry).

Kolejną istotną zaletą kosmetyków mineralnych jest również fakt, że korzystając z nich możemy przy okazji zrobić coś bardzo dobrego dla zdrowia naszej skóry. Znacznie pobudzają one jej metabolizm, mają działanie antybakteryjne i nie wywołują żadnej reakcji alergicznej. Co istotne, nie wnikają one wgłąb naszej skóry – mają działanie powierzchniowe, przez co nie zatykają porów i nie doprowadzają do powstawania pryszczy. Sam wykonany za ich pomocą makijaż jest bardzo lekki i wygodny, a ponadto wytrzymały. Oprócz tego kosmetyki takie mają bardzo długi termin przydatności do użycia, dzięki czemu raz zakupione produkty mogą być przez nas wykorzystywane przez całe lata.