Odkryj piękno kosmetyków mineralnych

kosmetyki mineralneOgromną zaletą kosmetyków mineralnych jest to, że idealnie wtapiają się one w naszą skórę, przez co można za ich pomocą uzyskać naprawdę naturalne efekty – sprawia to, że z takiego makijażu często korzystają nawet mężczyźni! Dzięki swoim właściwościom skutecznie można za ich pomocą zamaskować dosłownie wszystkie niedoskonałości twarzy, takie jak zmarszczki czy nawet sińce. Co więcej, można z nimi do woli eksperymentować i łączyć je ze sobą, uzyskując w taki sposób bardzo ciekawe efekty kolorystyczne. Mają one sypką konsystencję, przez co możemy je mieszać – ogranicza nas w tej kwestii właściwie tylko nasza wyobraźnia. Produkty w proszku mogą być ponadto stosowane równolegle z innymi kosmetykami do twarzy, takimi jak rozmaite kremy do twarzy.

Do innych zalet takich kosmetyków należy to, że nie zatykają one porów twarzy i nie przyczyniają się do powstawania pryszczy – nasza skóra może przy nich bardzo swobodnie oddychać. Nie tylko nie wywołują one podrażnień, ale mogą nawet działać leczniczo; nie bez powodu często są polecane osobom po najróżniejszych zabiegach dermatologicznych. Pewną wadą takich kosmetyków jest to, że samo ich nakładanie wymaga zazwyczaj zdobycia sporej wprawy – znacznie różni się to od aplikowania kosmetyków tradycyjnych. Przede wszystkim potrzebne są tutaj odpowiednie akcesoria; zdecydowanie najlepiej sprawdza się tak zwany pędzel kabuki, posiadające dość gęste włosie.

kosmetyki bez parabenówWłaściwie tylko on pozwoli nam na nabieranie optymalnej ilości kosmetyku; jest to bardzo istotne, bowiem nabieranie zbyt dużej ilości pudru może właściwie całkowicie zrujnować cały efekt takiego makijażu. Co więcej, można w taki sposób znacznie wyeksponować wszystkie niedoskonałości naszej twarzy, bowiem puder wchodzi wówczas głęboko w pory. W przypadku cery naczyniowej najlepszym rozwiązaniem jest nałożenie na samym początku korektora mineralnego o kolorze zielonym, następnie samego pudru, a na samym końcu różu. Do cieni najlepiej sprawdza się płaski, lekko zaokrąglony pędzelek. Dobrą propozycją jest przy tym zastosowanie kremowej bazy na powieki, która zapobiegnie rozsypywaniu się cieni na policzki. Warto pamiętać o tym, że sporą zaletą kosmetyków mineralnych jest ich wysoka odporność na ścieranie czy też wilgoć.