Nakładanie minerałów na mokro

nakładanie minerałów

Mineralne proszki niekiedy w aplikacji mogą być trudne, dlatego warto będzie stosować innowacyjne metody nakładania. Będzie można zdecydować się na nakładanie na mokro, które w wielu przypadkach sprawdza się doskonale. Właśnie w ten sposób można sobie poradzić ze złym kryciem. Pomimo tego, że podkład jest w suchej formie to bez obaw można stosować jego nakładanie na mokro. Po krótkim czasie będzie wracał ze swoim kolorem do naturalnego. 

Odpowiednio przygotuj cerę

Trzeba jednak pamiętać, że nasza cera musi być odpowiednio przygotowana do nakładania takiego produktu. Dlatego codzienna pielęgnacja jest bardzo ważna, tak jak odpowiednie dbanie o nawilżenie skóry. Ważne będzie, by kosmetyk się ładnie wchłaniał i gwarantował działanie na cerę. Jednak nie może je obciążać. Może to bowiem spowodować, że nadmiernie zatkają się pory.

Użyj mgiełki nawilżającej

nawilżenie twarzyJeśli podkład ma się równo rozprowadzać trzeba zdecydować się na jego odparowanie na sucho. Unikać należy stosowania czystej wody oraz toników, które będą nadmiernie działać na naszą cerę. Jeśli ktoś zdecyduje się na użycie mineralnych kosmetyków musi należycie przygotować cerę do ich stosowania. Dzięki substancjom nawilżającym można oczekiwać, że będzie lekka i nieco śliska konsystencja. Wówczas nie będzie smug. Trzeba dodatkowo dbać o to, by podkład nakładać również w odpowiedni sposób. Zaczynamy od centralnej części twarzy i dolnej partii a dalej dopiero od linii żuchwy. Dzięki określonemu schematowi aplikacji podkładu uniknie się nierównej koncentracji, która może sprawić, że podkład będzie po prostu źle wyglądał. Za pomocą zwilżonego pędzla wykonujemy ruchy okrężne i zaczynamy od tych miejsc, gdzie chcemy mieć najmocniejszy pigment. Wykonuj relaksujące, okrężne ruchy.

Podkład trzeba dobrze rozetrzeć

Jeśli podkład ma być nakładany na mokro należy dbać o to, by jego nakładanie było wykonywane w okrężnymi ruchami w formie dobrego jego wcierania. Muskamy skórę, ale unikamy zbyt długiego pociągnięcia. Trzeba uważać, by podkład z jednej strony się nie nakładał a z drugiej ścierał, ponieważ wtedy nie uda się wypracować odpowiednich efektów. Gdy już zakończymy nakładanie podkładu można zdecydować się na przyłożenie chusteczki do skóry, ponieważ w ten sposób usuniemy nadmiar wody i tym samym będzie można oczekiwać, że taki podkład skupi się odpowiednio na skórze i będzie wyglądał doskonale. Można stosować nowoczesne techniki, które zagwarantują nam, że koloryt będzie wyrównany i nie będzie tak zwanego efektu maski na naszej twarzy.