Makijaż dla oczu wrażliwych

makijaż dla oczu wrażliwychWykonanie dobrego makijażu dla oczu wrażliwych wymaga zastosowania odpowiednich kosmetyków. Ryzyko uczulenia związane ze zwykłymi podkładami, korektorami czy cieniami jest bowiem wysokie, zwłaszcza wtedy, kiedy posiadają one substancje zapachowe uwalniające się do powietrza w momencie zetknięcia ze skórą i nagrzania. Poważnym problemem są również pigmenty, takie jak chociażby tlenek chromu nadający kosmetykom barwę zieloną lub tlenek żelaza zanieczyszczony niklem odpowiedzialny za kolor brązowy. Powodem uczuleń mogą być nawet środki naturalne, chociażby pigmenty oparte na kalafonii, jak również substancje organiczne. Wiele problemów wywołuje często wykorzystywana w tuszach i cieniach lanolina. Wybieramy kosmetyki dla wrażliwych oczu Jeśli tylko jakiś kosmetyk wywołuje problemy, trzeba z niego zrezygnować na rzecz odpowiednika hipoalergicznego.

Próba przyzwyczajenia się nic tu nie da i tylko pogorszy sytuację. Kosmetyki hipoalergiczne dostępne są w szerokiej gamie odcieni, ale głównie są to barwy naturalne, np. brązowy i czarny. Problematyczne mogą być kosmetyki czerwone i zwłaszcza zielone, których wśród produktów hipoalergicznych się raczej nie znajduje.

makijaż dla wrażliwych oczuZnaczenie ma nie tylko dobór odpowiedniej substancji, ale tez jej silne oczyszczenie i w razie potrzeby, zabezpieczenie substancjami wspomagającymi. Działania łagodzące Kosmetyki hipoalergiczne powinny łagodzić skórę. W tym celu dodaje się do nich różne składniki wykorzystywane w terapii trądziku i po zabiegach kosmetycznych. Jest to m.in. woda termalna. Bardzo istotne jest także dokładne oczyszczenie każdego składnika, by nie było w nim domieszek, jak również ograniczanie gamy składników produktu. Unika się jedynie eliminacji konserwantów, bo drobnoustroje rozwijające się w produkcie są od nich groźniejsze. Perłowy problem Uważać trzeba na wszystkie skrzące się cienie i tusze, które swoje właściwości uzyskują przez rozdrobnienie błyszczących się elementów, na przykład masy perłowej. Niewystarczające rozdrobnienie spowoduje, że małe, ostre elementy będą mogły powodować fizyczne uszkodzenia, a nawet przy dobrym rozdrobnieniu opiłki na pewno będą szybować, osadzać się na oczach je podrażniać. Uszkodzona może zostać nawet skóra.