Makijaż mineralny - krok po kroku

Zabiegi kosmetyczne

Kosmetyki naturalne

Ostatnimi czasy, rosnącą popularnością wśród kobiet cieszą się kosmetyki mineralne. Są to preparaty do makijażu, stworzone z myślą o skórze skłonnej do alergii oraz podrażnionej wszelkimi zabiegami kosmetycznymi. Za pośrednictwem organicznego składu są lekkie. Co również istotne, dzięki zawartym tlenkom koją podrażnioną skórę. By jednak pudry mineralne, spełniły powierzoną im funkcje trzeba pamiętać, że kosmetyki mineralne aplikuje się w inny sposób niż kosmetyki dostępne w popularnych drogeriach.

Jak zatem wykonać makijaż mineralny?

Bez wątpienia kosmetyki mineralne, czy to pudry, cienie czy podkłady- posiadają niezliczoną ilość zalet. Potrafią dostosować się do każdego typu cery. Działają kojąco, dobroczynnie na skórę dostarczając jej życiodajnych minerałów. Kluczową kwestią - odpowiednia aplikacja. Sposób nakładania kosmetyków mineralnych różni się od klasycznych zasad wykonywania makijażu.

Pudry mineralne, posiadają bowiem sypką konsystencję. Specyfiki mineralne, łatwiej się osypują, przez co ich aplikacja wymaga większej wprawy.

Niemniej istotny będzie wybór odpowiedniego narzędzia do nakładania kosmetyku. Zdaniem specjalistów, najlepszymi pędzlami do aplikowania pudru mineralnego będą: flat top lub kabuki. Dostosowanie rodzaju aplikatora, trzeba uzależnić od efektu jaki chcemy osiągnąć. Na pędzel typu flat, powinny zdecydować się kobiety, którym zależy na mocnym kryciu. Kabuki, charakteryzuje się zaś delikatnym włosiem, dlatego jest idealną propozycją dla Pań o cerze bardzo wrażliwej.

Pudry dla kobiet

Zanim przystąpimy do nakładania pudru, warto przygotować cerę na przyjęcie minerałów. Kluczowe jest dogłębne oczyszczenie cery oraz właściwe jej nawilżenie. Dzięki czemu twarz będzie bardziej chłonąć dobroczynne minerały, lepiej łączyć się z nimi - w efekcie tworząc naturalny i trwały make-up.

Makijaż mineralny

Przede wszystkim, nie zaleca się wkładania pędzla bezpośrednio do pudru. Bowiem zbyt duża ilość mineralnych drobinek sprawi, że make-up będzie wyglądał nienaturalnie. Wystarczy drobinę pyłku wysypać do plastikowego pojemniczka. Po czym nabrać kosmetyk wybranym pędzlem. Makijaż będzie naturalny, jeżeli dodatkowo pozbędziemy się nadmiaru pudru - w ten sposób unikniemy mało estetycznych smug.

Podkład mineralny

Jest naprawdę wspaniałą alternatywą dla tradycyjnych kosmetyków do makijażu. Najistotniejszą zaletą mineralnych pudrów jest to, że sprawdzą się przy każdym typie skóry.